زدن قانون مالیات شناسایی شهرسازی سرمایه گذاری

زدن: قانون مالیات شناسایی شهرسازی سرمایه گذاری اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی آیا قیمت سکه حباب دارد؟

اقتصاددان و تحلیلگر مسایل بین الملل می‌گوید: «دلیل وجود حباب سکه به طور عمده تابع اوضاع بازار ارز هست؛ به طوری که هر چه ریسک معامله کردن در بازار ارز اوج برود،

آیا قیمت سکه حباب دارد؟

آیا قیمت سکه حباب دارد؟

عبارات مهم : ایران

اقتصاددان و تحلیلگر مسایل بین الملل می گوید: «دلیل وجود حباب سکه به طور عمده تابع اوضاع بازار ارز هست؛ به طوری که هر چه ریسک معامله کردن در بازار ارز اوج برود، تقاضای سوداگری به سمت سکه سرازیر می شود.»

به گزارش خبرآنلاین، مرتضی ایمانی راد در کانال تلگرامی خود راجع به حباب سکه نوشت: مدت زیادی است که قیمت سکه حباب دارد. در یک سال گذشته قیمت سکه با قیمت دلار آمریکا در بازار کشور عزیزمان ایران دارای همبستگی بسیار زیادی است (براساس محاسبات انجام شده است در موسسه بامداد این همبستگی بیش از 90 درصد است.)

در نتیجه قابل آینده نگری است که هنگامی که قیمت دلار در کشور عزیزمان ایران اوج می رود، قیمت سکه هم زیاد کردن می یابد. این رابطه سال هاست که در اقتصاد کشور عزیزمان ایران کار می کند، ولی پدیده تازه در اقتصاد کشور عزیزمان ایران وجود حباب در قیمت سکه طلا در مدتی طولانی و آن هم به میزانی بسیار اوج هست. حباب محاسبه شده است در موسسه از آخر خرداد تا آخر تیر در هیچ روزی منفی نبوده است و در کمترین میزان خود به 100 هزار تومان ( تنها در یک روز) رسیده و در بیست و نهم تیرماه این حباب به بیش از 400 هزار تومان رسیده هست. حتی روند کاهشی طلا در بازار جهانی هم نتوانسته است این حباب را تخلیه کند.

آیا قیمت سکه حباب دارد؟

دلیل وجود این حباب به طور عمده تابع اوضاع بازار ارز هست. هر چه ریسک معامله کردن در بازار ارز اوج برود، تقاضای سوداگری به سمت سکه سرازیر می شود و چون بازار ارز به اندازه کافی عمل آزادانه ندارد و داشتن دلار و یا معامله کردن آن هم از ریسک نسبتا بالایی برخوردار هست، در نتیجه جایی که دلار نمی تواند بازی آزادانه داشته باشد، این ماموریت را به طلا می دهد و لذا تقاضا های تخلیه نشده در بازار دلار به سمت بازار طلا انتقال یافته می شود و نتیجه آن حبابی است که به طور مستمر در سکه طلا شکل می گیرد. از طرف دیگر، تغییرات دلار و طلا در چند ماه گذشته زیاد ناشی از موضع گیری های سیاسی در ارتباط با تحریم ها زیاد کردن داشته است و بنابراین بخش مهمی از حباب موجود در سکه را می توان به میزان تنش های سیاسی نسبت داد.

خلاصه بحثم این است که می توان از حباب موجود در سکه دو استفاده خوب کرد. اول این که هنگامی که حباب در حال زیاد کردن هست، دلار در بازار آزاد امکان بالایی در زیاد کردن دارد و دوم اندازه این حباب می تواند به عنوان التهاب سنج سیاسی کشور مورد استفاده قرار گیرد. در نتیجه اگر شاخص را 100 بگیریم و ۲۵ تیر را هم ملاک بگیریم، شاخص در ۲۵ تیر ۱۰۰ خواهد شد، در ۲۶ تیر شاخص به ۱۸۴ و در ۲۷ تیر به ۱۹۳ و در ۲۹ تیر به ۲۳۱ می رسد. طبیعی است که بعد از این زیاد کردن دلار به یک باره سرعت گرفت و به بالای 9 هزار تومان رسید.»

اقتصاددان و تحلیلگر مسایل بین الملل می‌گوید: «دلیل وجود حباب سکه به طور عمده تابع اوضاع بازار ارز هست؛ به طوری که هر چه ریسک معامله کردن در بازار ارز اوج برود،

واژه های کلیدی: ایران | بازار | سیاسی | اقتصاد | اقتصاد | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs